Postaw na treść wideo


Żyjemy w czasach, w których z każdej strony bombarduje nas nieskończona ilość informacji. Nie sposób ich wszystkich przyjąć i przetworzyć. Dlatego umiejętność szybkiego zaprezentowania swojego przekazu jest bezcenna. Jednak czasami fotografia lub tekst to za mało… Dlatego tak skutecznym narzędziem marketingowym okazują się filmy i animacje, które pomagają przekazać więcej informacji w dużo krótszym czasie. Dobra treść wideo może wzbudzić emocję, poruszyć wyobraźnię i… skutecznie zachęcić do skorzystania z Twojej oferty. Wiemy czego trzeba, aby Twój film stał się wyjątkowy

Cel

W świecie marketingu nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego, jeśli uważasz, że treści wideo są czymś czego Twoja firma właśnie teraz potrzebuje odpowiedz sobie na pytanie- po co? Czy film ma pomóc w promocji marki, produktów, ma zwiększyć sprzedaż, edukować widzów, a może będzie sposobem na wyprzedzenie konkurencji? To bardzo ważna informacja, która pomoże nam w stworzeniu filmu idealnego.

Grupa docelowa

Jeśli już wiesz co chcesz osiągnąć, czas pomyśleć do kogo chcesz trafić. Bardziej zależy Ci na trafieniu do nowych klientów? A może chcesz zwiększyć zaangażowanie tych dotychczasowych? Pamiętaj, że film dla wszystkich będzie filmem dla nikogo.

Właściwy format

Znając cel i grupę docelową spróbuj do tych kryteriów dopasować właściwy format wideo. Do wyboru masz bardzo wiele opcji! To może być filmik o o firmie, samouczek wideo, demonstracja produktów, opinie klientów o firmie, wywiady, animacje… Ważne, aby wybrać format, który pozwoli zaangażować użytkowników oraz zwiększyć widoczność Twojej marki.

Odpowiedni kanał

Zastanów się w jakich kanałach powinien być wyświetlany film. Do wyboru masz wiele możliwości. To może być YouTube, media społecznościowe, strona Twojej firmy, a nawet telewizja. To bardzo ważne, ponieważ wybór kanałów wpływa na długość filmu i jego scenariusz. Co więcej, każdy portal ma swoje przeznaczenie i charakterystycznych odbiorców, o których należy pomyśleć przy tworzeniu filmu.

Przemyślana fabuła

Stworzenie dobrego filmu to naprawdę nie lada wyzwanie. Ale my zrobimy wszystko, aby mu sprostać! Stworzymy kreację, która nie tylko pomoże Ci sprzedawać więcej, ale będzie również w jasny sposób komunikować wizję i misję Twojej firmy. Film to przemyślane obrazy, muzyka, historia… Wszystkie to musi wspólnie współgrać, budzić emocje i skojarzenia. Jedyną granicą jest tutaj Twoja i nasza wyobraźnia.

Filmy, które wywołują uczucia

Aby treść wizualna była interesująca i niepowtarzalna musi wzbudzać u widzów silne uczucia. Nie może być “bylejaka”. Film powinien wzbudzać zaufanie, ciekawość i przede wszystkim dostarczać rozrywki. Dzięki temu użytkownicy chętnie “podają” sobie dalej konkretne filmiki, bezpłatnie zwiększając ich zasięg i jednocześnie promując je wśród swoich znajomych. Pamiętaj, że filmik powinien zostawiać odbiorcę z jakąś wiedzą, obietnicą, z konkretnymi emocjami. Dzięki temu zostanie w jego pamięci na dłużej.

Twój marketing nie działa? Sprawdź co się stanie.

Wypełnij brif